Vedení IFTG

prof. Ing. Hana Machková, CSc.

Prof. Hana Machková je českou garantkou studijního programu MBA_Master Management et Administration des Entreprises. Na IFTG se specializuje na problematiku strategického a mezinárodního marketingu. V roce 1996 jí bylo uděleno francouzské státní vyznamenání Chevalier dans l´Ordre des Palmes Académiques, v roce 2016 Řád čestné legie, Chevalier de la Légion d´honneur a v roce 2021 se stala držitelkou nejvyššího stupně řádu Akademických palem Commandeur dans l´Ordre des Palmes académiques. V současné době zastává i funkci prorektorky pro mezinárodní vztahy Vysoké školy ekonomické v Praze. V září 2024 se stala členkou expertního týmu „Conseillers du Commerce Extérieur de la France“.

prof. Jérôme Chabanne-Rive

Prof. Jérôme Chabanne-Rive je garantem studijního programu MBA_Master Management et Administration des Entreprises na iaelyon, School of Management a zodpovídá za spolupráci s Vysokou školou ekonomickou. V letech 2008-2018 byl děkanem iaelyon, School of Management. Od roku 2018 je výkonným ředitelem EIASM (European Institute for Advanced Studies in Management), od roku 2019 je presidentem EQUAL při EFMD. Na IFTG se specializuje na problematiku společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje.

Ing. Martin Machek, Ph.D.

Dr. Martin Machek je od roku 2011 výkonným ředitelem Francouzsko-českého institutu řízení. Je absolventem oboru Management des Activités Internationales na Université Jean Moulin Lyon 3, IAE Lyon a Fakulty podnikohospodářské, oboru Ekonomika a management. V letech 2008-2011 pracoval jako produktový manažer ve společnosti L´Oréal ČR. Na IFTG zodpovídá za spolupráci s francouzskými partnerskými školami a institucemi, řídí program MBA_MAE, projekty s firemní praxí a zodpovídá za marketing a PR. Na Fakultě podnikohospodářské působí na Katedře marketingu jako odborný asistent. Dr. Machek je členem Francouzské asociace pro mezinárodní management – Atlas AFMI.

Ing. Martina Poussin, MBA

Ing. Martina Poussin je absolventkou VŠE, na Fakultě mezinárodních vztahů vystudovala obor Mezinárodní obchod. V akademickém roce 1997/1998 absolvovala postgraduální studium na IFTG (dnes program MBA_MAE). Po ukončení studia pracovala ve francouzských společnostech Carrefour, L´Oréal a Saint-Gobain. Po třech letech v Itálii, kam doprovázela svého manžela, se rozhodla pokračovat v profesní kariéře na akademické půdě. Od roku 2019 vykonává funkci tajemnice IFTG.

Ředitelka : prof. Ing. Hana Machková, CSc.
Prof. Hana Machková je absolventkou VŠE v Praze, oboru ekonomika a řízení zahraničního obchodu. Na IFTG se specializuje na problematiku marketingu a zároveň působí jako hostující profesorka na Université Jean Moulin Lyon 3, iealyon, School of Management. V roce 1996 jí bylo uděleno francouzské státní vyznamenání Chevalier dans l´Ordre des Palmes Académiques, v roce 2016 Řád čestné legie, Chevalier de la Légion d´honneur a v roce 2021 se stala držitelkou nejvyššího stupně řádu Akademických palem Commandeur dans l´Ordre des Palmes académiques. V současné době zastává i funkci prorektorky pro mezinárodní vztahy Vysoké školy ekonomické v Praze.

Tajemnice : Ing. Martina Poussin
Ing. Martina Poussin je absolventkou VŠE. V letech 1992-1997 studovala na Fakultě mezinárodních vztahů obor Mezinárodní obchod. V akademickém roce 1997/1998 absolvovala postgraduální studium na Francouzsko-českém institutu řízení (dnes program MBA_MAE). V rámci studia MAE absolvovala stáž ve Francii ve společnosti Carrefour. Po návratu v této firmě pracovala dva roky v oddělení nákupu. Další část pracovní kariéry – plných 10 letech – strávila na různých pozicích ve společnosti L´Oréal. Pracovala v marketingu a v oblasti řízení lidských zdrojů. Personalistice se věnovala i ve společnosti Saint-Gobain. Po třech letech v Itálii, kam doprovázela svého manžela, se rozhodla pokračovat v profesní kariéře na akademické půdě. Od 1. února 2019 vykonává funkci tajemnice IFTG.

Výkonný ředitel : Ing. Martin Machek, Ph.D.

Dr. Martin Machek je absolventem oboru Management des Activités Internationales na Université Jean Moulin Lyon 3, IAE Lyon a Fakulty podnikohospodářské, oboru Ekonomika a management. V letech 2008-2011 pracoval jako produktový manažer ve společnosti L´Oréal ČR. Na Francouzsko-českém institutu řízení zodpovídá za spolupráci s francouzskými partnerskými školami a institucemi, řídí program MBA_MAE, projekty s firemní praxí a zodpovídá za marketing a PR. Na Fakultě podnikohospodářské působí na katedře marketingu. Dr. Machek je členem Francouzské asociace pro mezinárodní management – Atlas AFMI.

• Autor: Martin Machek
  • Vytvořeno: