Ukrajinské hostující profesorky přednášely pro studenty IAE de Paris

V rámci týdenního semináře pro program International MBA naší partnerské školy IAE de Paris jsme studentům poskytli možnost vyslechnout přímé svědectví hostujících profesorek z ukrajinské Státní polytechnické univerzity v Žitomíru o současné situaci v jejich rodné zemi. Díky pobytu v Praze si studenti z 20 různých zemí světa uvědomili, jak blízko je válka a jak se během několika dnů může změnit osud rodin, které žily a pracovaly ve městě, které je vzdálené od Prahy stejně jako Paříž. Profesorka Ludmila Čiževská musela s dcerkou a maminkou opustit těžce zkoušenou Ukrajinu, zatímco její manžel bojuje jako důstojník v ukrajinské armádě. Na Ukrajině pracuje na Katedře informačních systémů v managementu a účetnictví. Paní profesorka má i velké praktické zkušenosti, protože zastává pozici vedoucí regionální pobočky Žitomirské organizace certifikovaných účetních Federace profesionálních účetních a auditorů Ukrajiny a je certifikovanou statutární auditorkou Ukrajiny. Dr. Kataryna Shymanska působí jako vedoucí Katedry digitální ekonomiky a mezinárodních ekonomických vztahů. I ona musela uprchnout z Žitomíru s desetiletou dcerkou. Obě kolegyně učí stále své ukrajinské studenty online. Obě holčičky chodí do české školy. Přejeme jim, aby se mohly co nejdřívě vrátit ke svému předválečnému životu!

Mapa z místa Praha do místa ŽitomirMapa z místa Praha do místa Paříž