VŠE udělí čestný doktorát nositeli Nobelovy ceny za ekonomii prof. Jeanu Tirolovi

Je nám ctí, že VŠE udělí ve středu 22. června čestný doktorát francouzskému nositeli Nobelovy ceny za ekonomii. Prof. Jean Tirole je historicky třetím Francouzem, který Cenu Švédské národní banky za rozvoj ekonomické vědy na památku Alfreda Nobela získal.

Profesor Jean Tirole je čestným prezidentem nadace JJ Laffont-Toulouse na School of Economics (TSE) a vědeckým ředitelem výzkumného ústavu TSE-Partnership. Jako hostující profesor působí na prestižní americké univerzitě MIT. Výzkum profesora Tirola je zaměřen na problematiku teorií průmyslových organizací, teorií her, regulací, financí, makroekonomie, bankovnictví a v neposlední řadě také na behaviorální ekonomii. Profesor Jean Tirole publikoval více než dvě stě článků ve špičkových mezinárodních časopisech a je autorem dvanácti monografií. Jeho nejnovější kniha s názvem Economics for the Common Good vyšla v angličtině v roce 2017. Tato odborná publikace je volně prodejná a byla přeložena do mnoha jazyků. Prof. Jean Tirole získal řadu mezinárodních ocenění, včetně zlaté medaile CNRS (Francouzského národního centra pro vědecký výzkum). V roce 2014 mu byla udělena Nobelova cena za ekonomii za jeho výzkum zaměřený na analýzy tržní síly a regulace velkých společností.

Na slavnostní ceremoniál, který se koná od 16,00 ve Vencovského aule, zveme srdečně všechny studenty, partnery a absolventy IFTG. 

Registrace: https://fmv.vse.cz/registrace-registration-prof-tirole/