Soutěž pro doktorandy« Ma thèse en 180 secondes »

Druhý ročník soutěže „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách“ ve střední Evropě se bude konat v průběhu května 2020 v Krakově. Národní finále v České republice proběhne v Praze ve středu 18. března 2020. Výherce bude mít možnost účastnit se regionálního finále v Krakově.

IFP zahajuje příjem přihlášek do soutěže „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách“.

Přihlášky můžete zasílat do 20. února 2020.

Výběr bude probíhat následujícím způsobem:

• Podání přihlášky do 20. 2. 2020 prostřednictvím následujícího odkazu: zde
  • Účast v soutěži na národní úrovni v Praze v ve středu 18. března 2020.
  • Regionální finále střední Evropy, kde se střetnou výherci ze všech pěti účastnických států, v květnu 2020 v Krakově.
  • Máte příležitost představit svůj výzkumný projekt široké veřejnosti.

Co je soutěž „Moje dizertační práce ve 180 vteřinách“ (MT180)?

Jde o soutěž, která nabízí doktorandům příležitost představit zjednodušenou formou téma svého výzkumu ve francouzštině širokému a neodbornému publiku.

Každý kandidát má přesně 3 minuty na to, aby své téma prezentoval jasnou, stručnou a přesvědčivou formou.  To vše za pomoci jediného diapozitivu!

Soutěž je mezinárodní, probíhá v různých frankofonních zemích na celém světě. Ve střední Evropě se koná podruhé. Organizují ji Francouzské instituty 5 států tohoto regionu.

Soutěž proběhne ve dvou etapách: nejprve výběrové kolo v jednotlivých státech a poté finále střední Evropy v květnu 2020 v polském Krakově.

Výkony soutěžících bude hodnotit porota a vyjádří se také publikum.

• Francouzský institut v Praze nabízí výhercům finále České republiky úhradu výdajů za cestu na finále střední Evropy a ubytování v Krakově během tohoto finále.
  • Výherci první ceny finále střední Evropy se dále zúčastní mezinárodního finále v Paříži na konci září 2020 a obdrží další ceny a dary.

Jaké jsou podmínky účasti v soutěži MT180?

• Být zapsán k doktorskému studiu v daném univerzitním roce, tj. 2019-2020 či získat doktorský titul v průběhu školního roku předcházejícímu konání mezinárodního finále, tj. 2018-2019;
  • Informovat o své účasti v soutěži svého vedoucího práce;
  • Prokázat dostatečný postup své dizertační práce;
  • mluvit francouzsky.

Kontakt: