16.10.2017 - 18.10.2017 - Marketing opérationnel

Ředitelka IFTG prof. Machková získala nejvyšší francouzské státní vyznamenání „Légion d´honneur“

_R4A2852Francouzský prezident François Hollande udělil rektorce VŠE a ředitelce Francouzsko-českého institutu řízení při VŠE prof. Ing. Haně Machkové, CSc. nejvyšší francouzské státní vyznamenání Řád Čestné legie (Légion d´honneur). Toto vyznamenání jí předal velvyslanec Francouzské republiky Jean-Pierre Asvazadourian dne 7. dubna 2016 v Buquoyském paláci.

Prof. Hana Machková spojila s Francií celý svůj profesní život. Již v roce 1990 se stala ředitelkou Francouzsko-českého institutu řízení při VŠE, který se specializuje na vzdělávání frankofonních manažerů. Hlavním projektem IFTG je realizace programu MBA Master management et administration des entreprises, který absolvovalo již více než 600 studentů, kteří se uplatňuji v oblasti rozvoje francouzsko-české ekonomické spolupráce. Za tento projekt získala Hana Machková již v roce 1996, jako tehdy nejmladší Češka, řád rytíře Akademických palem. Jako prorektorka a v současné době jako rektorka VŠE se prof. Machková významným způsobem zasadila o další rozšíření spolupráce s francouzskými univerzitami. Jednalo se například o podporu různých typů vzdělávacích programů typu joint-degree a double degree, o rozvoj výměnných programů i vědecko-výzkumné spolupráce. Prof. Machková sama ve Francii působí jako hostující profesorka již více než 20 let. Nejvyšší státní francouzské vyznamenání získává jako druhá česká žena v historii a je jednou z mála osobností, které byly vyznamenány druhým rytířským titulem.

_R4A2945 _R4A2990 _R4A3240

Interview v České televizi

Níže naleznete rozhovor s prof. Machkovou v České televizi (interview začíná ve 159. minutě).

Studio 6 — Česká televize