16.10.2017 - 18.10.2017 - Marketing opérationnel

Kulatý stůl „Rozvoj francouzsko-české spolupráce“ na českém velvyslanectví v Paříži

Dne 13. 3. 2012 se na českém velvyslanectví v Paříži uskutečnil kulatý stůl na téma „Rozvoj česko-francouzské spolupráce“.

Velvyslankyně ČR ve Francii paní Marie Chatardová pozvala zástupce VŠE a jejích partnerských univerzit ke kulatému stolu na téma „Rozvoj česko-francouzské spolupráce“ v rámci oslav 25. výročí programu ERASMUS.

Kulatého stolu se zúčastnili zástupci českého velvyslanectví, děkan IAE Lyon Jérôme Rive, děkanka IAE Paris Christine Pochet, ředitel pro rozvoj ESCP Europe Henri Jolles, prof. Jean-Pierre Helfer (IAE Paris) a Yves Livian (IAE Lyon), prorektorka pro zahraniční vztahy prof. Machková, proděkanka Fakulty financí a účetnictví doc. Žárová, výkonný ředitel IFTG ing. Machek a vedoucí OZS ing. Brázdová.

Vysoká škola ekonomická v Praze má rozsáhlou spolupráci s Francií od počátku 90. let, kdy byl založen Francouzsko-český institut řízení – Institut Franco-Tchèque de Gestion. Jeho hlavním projektem je vzdělávání frankofonních manažerů v rámci programu MBA – Master Management et Administration des Entreprises. Na realizaci projektu se podílí konsorcium tří partnerských vysokých škol: Université Jean Moulin Lyon 3, IAE Lyon, jejíž diplom absolventi získávají, Université Paris 1-Panthéon-Sorbonne, IAE Paris a Audencia Nantes. Za dobu existence IFTG absolvovalo tento program více než 500 účastníků, kteří dnes působí zejména ve francouzských firmách.

Z hlediska studentských výměn je Francie na druhém místě jak v počtu vysílaných, tak v počtu přijímaných studentů. U učitelských mobilit jsou francouzské univerzity na místě prvním. Všechny francouzsko-české mobility jsou realizovány s podporou projektu ERASMUS.

Výměnný program VŠE (2011)

Země

164

11