4.9.2017 - 8.9.2017 - Environnement économique international

18.9.2017 - 19.9.2017 - Pracovní právo

16.6. 2016 První „Noc filozofie“ v Praze

První Noc filozofie v Praze – v noci 16. června 2016 – nabídne nepřerušenou řadu 20minutových přednášek a větších panelových diskusí 55 světově významných filozofů z Francie a Visegrádské skupiny na téma „Obrazy, věda a politika“. Noc filozofie se bude odehrávat ve třech jazycích – česky, anglicky a francouzsky, se simultánním tlumočením, a na dvou místech – ve Veletržním paláci Národní galerie a na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Od 19h večer do 3h ráno se v těchto dvou lokacích uskuteční přednášky, debaty, výstavy, performance, autorská čtení a budou promítány filmy s komentářem filozofů a umělců. Toto neotřelé noční setkání filozofů a umělců si klade za cíl nabídnout veřejnosti přístup k filozofii originálním způsobem a tak, aby se mohla přímo zapojit. Při této příležitosti budou představeny současné společenské a politické debaty a jejich souvislost s uměleckou tvorbou.

První Noc filozofie se konala v roce 2010 v Paříži a od té doby se setkala s úspěchem v mnoha světových metropolích: v Londýně, New Yorku, Buenos Aires, Tel Avivu, a nyní přichází do srdce Evropy, do Prahy.

Více informací: http://nocfilo.hypotheses.org/