Termíny

24.5.2018 - Přijímací pohovory

Hledat
Pokročilé hledání
11.9.2011 Den otevřených dveří ve Francouzském velvyslanectví

V rámci Dnů evropského dědictví se v neděli 11. září otevře veřejnosti Buquoyský palác, sídlo Francouzského velvyslanectví v Praze.

Den otevřených dveří Buquoyského paláce bude pro veřejnost jedinečnou příležitostí k objevení tohoto skvostu pražské barokní architektury, který zůstal zachován ve své původní podobě.

 Tým francouzského velvyslanectví představí veřejnosti jednotlivá oddělení velvyslanectví jako jsou diplomatické oddělení, pražský kulturní institut, Campus France (pro zájemce o studium ve Francii), francouzské lyceum (které představí nové bilingvní třídy) nebo síť Francouzských aliancí.

 V zahradě Francouzského velvyslanectví si zájemci budou moci vyzkoušet tradiční hru pétanque.

 Buquoyský palác, vybudovaný v letech 1736 až 1738 v samém srdci Malé Strany, se stal sídlem Francouzského velvyslanectví roku 1919, a tak je od dob první republiky také středem česko-francouzských vztahů a svědkem evropských dějin. Každý návštěvník bude moci na vlastní oči poznat výjimečné bohatství paláce, od hlavního schodiště, které zdobí busta filozofa Reného Descartese, přes hudební salón, kde hrál několikrát Mozart na soukromých koncertech, až po jídelnu, kde se během snídaně 9. prosince 1988 odehrálo slavné setkání Françoise Mitteranda s Václavem Havlem a dalšími disidenty.

 Palác bude otevřen od 11 do 17 hodin k samostatné prohlídce s doprovodným textem. Vstup zdarma. Vchod do paláce je z Velkopřevorského náměstí 2, Praha 1.

 Dny evropského dědictví proběhnou v České republice od 10. do 18. září. Více na www.ehd.cz.